| DeeaNegrea a întrebat:

Pai cum sa incep...este un baiat foarte de treaba cu care ma inteleg super de la Craciun. El a avut o prietena timp de 2 luni, iar intr-o seara(acum vreo 2 saptamani) mi-a zis ca s-au despartit.De atunci in fiecare zi cand ies afara ma intalnesc cu el si radem vorbim.Nu am vorbit niciodata despre posibilitatea ca noi sa fim impreuna, insa toti prieteni nostri ziceau ca ne sta bine impreuna si tot felul de chesti din astea.Intr-o zi i-a zis prietenei mele ca el nu s-ar mai impaca cu prietena lui.Chiar a avut o poza cu noi doi la avatar de care s-a vorbit foarte mult.Bine toate bune si frumoase pana ieri seara cand am iesit afara am vorbit ca de obicei si a venit fosta lui prietena, s-a pus la el in brate si l-a sarutat.Eu ce sa zic ca eram oricum numai prieteni, momentan cei drept insa doar prieteni. Dupa ce el a ramas masca, a respins-o putin si se uita la mine si nu avea ce zice, parca ii parea rau de ceea se intampla, dar ea continua si il saruta asa ca s-a lasat dus de val pana la urma, insa s-a oferit sa ma conduca acasa ca de obicei si imi punea tot felul de intrebari legate de alte subiecte.Cu o seara inainte am observat ca ea era tot langa el si il strangea in brate, dar nu i-am dat atentie.Acum intrebarea mea. A fost prietena lui cea care s-a bagat si lui chiar i-a placut de mine sau inca era indragostit de prietena lui si eu am fost doar o marioneta?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca tine la tine. Cu siguranta privirea aceea a tradat sentimente. Insa e adevarat ca mai are sentimente si pentru fosta lui. Era dispus sa fiti impreuna insa faptul ca fosta l-a abordat l-a facut sa fie oarecum nehotarat. Acum nu stie ce sa faca. Nu ai fost o marioneta, asta e clar. El chiar si-a inchipuit o relatie cu tine dar gestul fostei de a reveni in peisaj a fost neasteptat. Nici el nu stia ce sa faca. E greu. Are nevoie sa se gandeasca bine. Cred ca ai putea sa il intrebi daca s-a impacat cu ea. Asadar va simti si el ca iti pasa si ca suferi. Daca iubirea pentru tine e mai mult decat orice a insemnat fosta in viata lui veti fi impreuna. Trebuie sa il intelegi. E greu sa treci mai departe peste o relatie. Si daca fosta vine asa deodata si dintr-o himera aruncata intr-un colt devine realitate e greu sa poata hotara intre trecut si prezent.

4 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Iti place de el. Fata asta a vazut ce se intampla, iar cum nu se lasa fetele calcate in picoare uite asa si ea.Lui chiar cred ca ia inceput sa-i placa de tine, daca s-a uitat in felul ala la tine. Tu te-ai simtit jenata probabil.In astfel de situatii as face in felul urmatorbig grinaca vine prietena lui si incepe cu saruturile as zice:Bine, eu cred ca trebuie sa plec, nu am ce cauta aici. Daca iar pasa ar veni dupa tine, dar dac nu vine, resemneazate.
Succes!

| georggyy a răspuns:

Cred ca tu esti fata de care s-a indragostit pentru ca daca nu erai nu se mai uita la tine, si nu ii parea rau ca il saruta prietena sa. Iar ea, s-ar putea sa ii se fi dat seama ca lui incepe sa ii placa de tine, si ca sa nu i-l furi a luat-o ea inainte.

| DeeaNegrea explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.Ma simt mult mai bine stiind ca nu am fost doar o marioneta.Astept si alte raspunsuri, dar as vrea si niste sfaturi despre ce sa fac acum? Nu cred ca o sa fie mult timp impreuna nici acum deoarece ea trece foarte repede de la unu baiat la altul, asa ca cred ca daca as face un pas inapoi pentru un timp o sa se desparta iar de el si atunci as avea eu sansa meatongue. Sa fac asta? Nicoletalavinia14 mi-ar fi placut sa fac asta in momentul respectiv, dar nu mi-a trecut prin minte.

| georgiana_1927 a răspuns:

Uite ce cred eu baietii sunt un lucru greu de inteles dar cred ca va placeti reciproc si nu ar mai trebui sa tii cont de prietena de fapt de fosta prietena a lui si sa fiti impreuna