| Daiana90 a întrebat:

Am o prietena foarte buna care este una din cele care atrag baietii sa spun asa.Am stat si m-am uitat la sa vad ce are de defiecar data cand merg cu ea oriunde toate privirile se indreapta spre ea (ma refer la baieti). Am fost intr-o excursie unde nu au fost baieti mari au fost in clasa a 5, a 6 si toti se uitau dupa ea.Deci nu imi vine sa cred, pe langa ca toti aia mari frumosi si smecheri se uita dupa ea si astia mici o plac, deci toti. M-am uitat la ea si mi-am dat seama ca ea este vioaie, adica colorata...initial este satena dar s-a vopsit blonda aproape total, ochii ii are verzi, in jurul lor este facuta cu negru, are bluza negru cu alb, viu colorate si nu stiu...eu doar asta reusesc sa vad la ea asa mai special.eu sunt stearsa, daca ma fac la ochi nu sunt cu nimic mai speciala, nu consider ca arat mai bine, parul e saten, ochii sunt caprui, am si eu cateva suvite blonde dar putine si nu stiu cum sa fac si eu sa ies asa in evidenta. Ce sa fac.Deja nu mai am idei de ce baietii le plac doar pe celelalte si pe mine nu

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca are mai degraba legatura cu personalitatea, cu firea ei. Probabil este foarte placuta, vesela, joviala, buna, saritoare, prietenoasa, deschisa. Probabil privirea ei este una curata si sincera, glumele ei sunt dragute, rade si se comporta frumos. Sarmul atrage mult mai mult decat culoarea parului si a ochilor.

| Ramonaaaa a răspuns:

Geloasa?smug
Daca ne referim la look atunci incearca si u sa iesi din "tiparele normalului"si sa fii mai rebela.In acelasi timp incearca sa fii tu insuti.Nu te schimba doar ca ai impresia ca daca vei fii ca ea toata lumea te va placea.
Asa am patit si eu cu verisoara mea.Cand a venit ea la mine in clasa toate privirile pe ea.Eram extrem de invidioasa si mereu incercam sa fiu ca ea. Dar apoi mi-am dat seama ca este mai bine sa fiu EU.Si acum am si eu momentul meu de "glorie". Acum toata lumea ma prefera pe mine.De ce? Nu din cauza look-ului ci din cauza ca sunt mai deschisa, mai sociabila, mai prietenoasa decat ea.
Tu incearca sa iesi mai mult in evidenta.Adica incearca sa atragi atentia prin haine crazy, bluze funky, desene mari. Fa'ti parul in fiecare zi altfel, ciufuleste'te, fii crazylove struck
Stai de vorba cu baietii, glumeste cu ei.Asa o sa atragi atentia asupra ta.Totul tine de atitudine.

| madalicious a răspuns:

Bun. Deci asa, uite care este problema. Eu vad ca nu ai deloc incredere in tine deoarece descrii asa :" eu sunt stearsa, daca ma fac la ochi nu sunt cu nimic mai speciala, nu consider ca arat mai bine". Uite ce trebuie sa faci : sa capeti incredere in tine si sa te simti bine in pielea ta. Pentru ca daca nu ai incredere in tine, toti ceilalti o observa si nu vor sa mai aiba de-a face cu tine, pur si simplu, ii alungi cu neincrederea in tine te simti ca naiba stiu. Dar daca ti-ai schimba look-ul ai fi mai increzatoare, si te-ai autoconvinge ca esti frumoasa si ceilalti te vor vedea la fel.
Tot ce-ti zic este: Ai incredere in tine! Si tu poti fi ca ea!

Bafta.

| HBK a răspuns:

In primul rand, nu incerca sa te schimbi sa fii ca ea. Ei poate i-a priit acea schimbare, dar a si stiut sa se faca placuta de ceilalti din jur.Cu toate ca nu poti fii intotdeauna pe placul tuturor si nici nu este indicat. Cel mai bine este sa te placa un singur baiat iar acela sa-ti fie prieten, iubit. Te poti uita in oglinda sa schimbi ceva ce nu-ti place la tine, sa fii mereu prietenoasa, iar ocaziile vor veni la momentul oportun.

| brunetteee a răspuns:

Fa-ti o schimbare de look. daca ai ochii caprui poti sa te vopsesti bruneta si sa-ti schimbi si tunsoarea happy, imbraca-te cu haine care sa vina strimte pe tine si sa fie colorate (dar nici prea colorate, ca sa nu arati ca un clovn big grin ). mai departe happy. poti cauta pe net diferite coafuri (poate gasesti vreo una care sa te prinda big grin ) si machiaza-te si tu happy. daca ai cosuri, pistrui, pete pe fata foloseste fond de ten, date cu rimel, creion negru, ruj sau luciu, culoare thinking sa vezi ca nu o sa mai arati la fel. succes :p

| Daiana90 explică:

Noi suntem in clasa a 8, spuneam ca si aia de a 5 adica si baietii mai mici o plac, nu numai cei mariwinking

| Yly a răspuns:

Este prietenă bună dacă tu o consideri așa? dacă o invidiezi?

Păi, încearcă să te cunoști pe tine, să aflii ce îți place, dacă tu te placi, și la alții le vor place.
Fiecare are ceva special, e datoria ta să descoperi ce, și să profiți de acel ceva, sau poți copia celelalte pers, și vei atrage priviri, și apoi băieții nu vor mai fi interesati pentru că vei fi doar o copie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clasa a 5-a? cati ani ai mamica? si aia e vopsita in clasa a 5-a?
Ai scris ca baietii erau din a 5-a a 6-a ce n-am inteles?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca ar trebui sa te intereseze, de regula persoane de genul asta nu ajung prea bine, sunt volubile exuberante, chiar mai mult decat trebuie si lucrurile astea nu sunt bune intelegi ce vreau sa spun, sper.