| Ana2920 a întrebat:

Buna. Am o problema. Acum 2 zile (duminica) am fost intr-o gara si am mancat KFC. Mancarea nu era prea buna intr-adevar, dar am mancat-o. Imediat dupa aceea a inceput sa ma doara stomacul si sa am diaree. Au trecut 2 zile si inca am diaree. Este posibil sa fie food poisoning?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu cunosc romgleza dar iti pot spune ca era mancarea stricata de aceea ai diaree! Dureaza vreo 3 zile pana elimini tot din stomac apoi iti revii! Pana atunci nu consuma mancaruri lichide (supe, ciorbe etc) si nici un fel de sucuri, numai apa!

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e mâncare otrăvită, ci ai făcut vreo toxiinfecție alimentara, așa că mai bine eviți pe viitor lanțurile de fast food, asta daca vrei sa fii sănătoasă big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toxinfectie alimentara poate.
Poate vreunul dintre alimentele din care era preparat acel meniu era stricat sau mâncarea propriu-zis era ținută în condiții insalubre. Te-ai "stricat" la stomac.

https://youtube.com/shorts/xDgq6ZNXhpc?si=czw33lwx6zgXNbIt

Recomand ceai de menta.

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu trebuia să mănânci dacă ți-ai dat seama că ceva e în neregulă cu gustul mâncării.

| ClaRa91 a răspuns:

Era ceva alterat.