| BeWiSeOaReAmScRiScOrEcT a întrebat:

am o problema am 13 ani si mi s-a spart putin dintele din fata. mai e vreo sansa sa se refaca in locul ala. deci mi s-a spart foarte putin. de la distanta nu se observa dar de aproape se vede putin!

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Dintele nu se reface. Dacă e de lapte o să-ţi cadă, dacă nu, te duci la dentist şi te repară. O colegă şi-a spart 2 dinţi de 4 ori.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Si eu am asa cevalaughing
Am cazut in ceva parau si am dat cu capul de o piatra si cu dintele de o teava. Daca e de lapte, si cade, creste altul.Altfel nu.Lasa,ca nu-i nimic, e doar un dintelaughing

| best78 a răspuns:

Se reface prin mers la stomatolog.Va pune o plomba acolo si probabil il va imbraca.