| DanzaKuduro a întrebat:

Buna am o problema! Am gasit in baie in cosul de rufe 3 prezervative in cutie ( sigur sunt ale mamei ). Ideea este ca tatal meu este plecat din localitate mai mereu (cand era tata si bagasem ceva in cosul de rufe acele prezervative nu erau, dar ieri cand tata era plecat de 3 zile au aparut).cu cativa ani in urma mai gasisem unul intr-un sertar dar l`am aruncat.acum cateva luni mama avea ceva intarzieri de menstruatie si isi facuse teste de sarcina (la fel perioada in care tata lipsea de acasa mult timp... daca e sa o luam logic nici nu se putea pune problema de o sarcina). Imi este teama ca mama mea ar putea avea alta relatie. Am luat si am ascuns prezervativele si nu stiu ce sa fac...sa ii spun tatei? sa o intreb pe mama ce e cu ele? sa o umlesc pe mama spunandu-i adevarul adica sa ii spun ca sunt DEZAMAGITA de ea? Ce sa fac? Ajutor!

3 răspunsuri:
| angelRBD a răspuns:

Este normal ca parintii tai sa se protejeze.

| qwerty1234 a răspuns:

Prezervativele erau folosite sau nu? daca nu, nu prea ai de ce sa te ingrijorezi pentru ca e normal sa se protejeze parintii tai, nu inseamna neaparat ca mama ta are pe altcineva. laughing.

| DanzaKuduro explică:

Da inteleg ca e normal sa se protejeze si nu erau folosite dar nu inteleg de ce le-a cumparat dupa ce tata a plecat si tinand cont k el nu vine poate cu saptamanile sau lunile acasa imi da de inteles ca sunt pentru altcineva