| DunkelheitBu a întrebat:

Buna
Am o problema.
Am o prietena foarte buna, care s-a despartit de prietenul ei.
El e foarte foarte foarte dragut.Nu vreau sa se simta nasol.
Am intrebat-o mai in gluma mai in serios daca facem schimb de prieteni.Anyway.
Cat timp sa ii dau sa pot eu sa ma vad cu el, si cum as putea discuta cu ea pe tema asta?
Zice ca nu ii mai pasa

Funda

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ii pasa, stai linistita, oricat ar zice ca n-o face, ii pasa.
Si o sa se simta nasol oricat timp ar trece, cand tu o sa incerci sa fi cu el, ea o sa se simta nasol.
Dar depinde de tine daca vrei sa incerci, sau nu.
Este decizia ta, poate acel baiat este ce cauti de foarte mult timp, dar oare, prietenia este mai importanta?
Este o decizie pe care trebuie s-o iei singura, si eu m-am despartit de o fata acum 1 luna, si ma simt prost cand aud ca-i place de cineva.
Deci ar trebui sa treaca un an, poate mai mult pana sa nu se mai simta nasol, an in care poate baiatu isi gaseste pe altcineva.
Decizia iti apartie doar tie.

| ascovit a răspuns:

Mmm, destul de dificila relatia cu un fost al unei bune prietene.
In orice caz ei ii mai pasa, si se va simti extrem de prost. Totul tine atat de tine cat si de el, daca voi credeti ca relatia asta are un viitor incercati... daca nu, mai bine lasati-o balta.

| MaCheamaGogaie a răspuns:

Cred ca daca faci asta o sa se simta destul de nasol, mai asteapta putin, poate ii mai trece.

| OanaaEuu a răspuns:

Eu zic sa stai la locul tau pana cand prietena ta va trece peste si dupa vezi ce faci.:*