| MaeRii a întrebat:

Buna,am o problema cu calculatoru cand nu stau la el mi se inchide de tot.Iar cand il deschid imi apare unde sa aleg useru si cand apas sa intru toate ferestrele sunt deschise ce le-am avut.Iar uneori nu merge sa il deschid si tot asa cand il deschid imi ramane tot ce nu am inchis deschis ca si cum ar fi fost pe stand by.Stiti cumva de ce? E o problema cu windowsu sau ceva la setari s-a schimbat?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că PC-ul tău intră în hibernare. Vezi în control panel, setările pentru power saving.

| andyeyes99 a răspuns:

Iti intra in hybernate adica e oprit de tot dar tot ce ai avut in memoria ram a fost salvat pe hdd pana l-ai deschis de aceea iti raman programele neinchise deschise. Asa e setat windows-ul ca dupa un anumit timp in care nu-l foloseseti ori sa intre in sleep ori sa intre in hybernate.