| vOdK a întrebat:

am o problema cu calculatorul, cand il aprind incepe sa bârâie urat de tot si cam tare... ce oare ar putea avea si cum as putea remedia problema? mersi anticipat :*

Răspuns Câştigător
| User a răspuns:

Probleme la unul din ventilatoare. Ori se atinge ceva de el, ori e stricat, ori e din cauza umiditatii (si eu am avut problema asta zilele trecute si am rezolvat punand unitatea langa calorifer, bine, nu foarte aproape, la vreo 30 cm. L-am lasat asa vreo juma de ora si a mers). N-ar fi rau si sa aspiri ventilatorul, si praful poate fi o cauza.

4 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Ai o problema cu ventilatorul.Incearca sa il demontezi si sa il cureti.
Daca dupa acest proces, tot o sa faca zgomot, trebuie sa iti cumperi un ventilator nou.

| Ana a răspuns:

Asa mi se intampla si mie cateodata dar la mine e din cauza la frig, ii dau un restart si isi revine dar poate sa fie si din cauza prafului din spatele unitatii.

| Andrei_3923 a răspuns:

Eu am rezolvat problema cumparand o sursa noua, ori e sursa prea veche, ori e plina de praf. Poti sa demontezi sursa si sa o stergi in interior, dar vezi sa nu o strici

| gabos98 a răspuns:

Cred ca are praf la unitate si trebuie sa il cureti. funda pls am doar 1