| Dorinel_Cipri_1998 a întrebat:

Buna am o problema cu plansul de ex:Stau in clasa sunt in clasa a-x-a si stau in ora de mate mi s-a intamplat ieri ma cheama profu la tabla iar eu brusc ma apuc de plans incat nu mai mai pot "controla" adica nici sa respir nu mai pot.
Si cand ajung acasa ma pun intr-un colt intunecat al casei si plang toata ziua fara motiv.Ei bine este un motiv dar nu cred ca mai este valabil nu de mult m-am certat cu iubita mea dar ne-am impacat oare de aici sa se traga a fost socul prea mare?
Si daca da cum as putea sa il remediez ca nu mai pot si acuma plang in timp ce scriu acest mesaj si cand ma trezesc din vin am lacrimi pe obraz deci tot timpul.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Posibil frica se declanseaza, teama inconstient, incearca sa depasesti teama unei pierderi sau unei frici

| neutrino a răspuns:

Probabil ca ai o anumita sensibilitate fata de matematica.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Cipri,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| iStefanXD a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un phsiholog