| Ellliiii a întrebat:

am o problema cu telefonul si sper ca ma puteti ajuta...am un telefon samsung c6625 mi-am bagat credit si am instalat extraoptiunea cu internet. Atunci incerc sa intru pe pangina de start: google / yahoo nu ma lasa imi da: ERROR - Failed to connect to the internet. Data coverage may be unavailable -am semnal am tot am incercat si pe messenger dar la fel imi da, si nu inteleg am bagat extraopt.si trebuii sa mearga nu? Ce sa fac ca sa pot sa intru pe internet Aveti vreo idee? Multumesc!

3 răspunsuri:
| SteauaNordului a răspuns:

Buna
face asa pentru ca nu ai cerut setarile automate pentru telefonul tau.
suna le serviciul clienti si cere sa iti trimita setarile prin sms aferente modelului tau de telefon, in momentul in care deschizi sms-ul tu sa dai install la ele.
te pup bafta!

| Maryan14 a răspuns:

Intra in setarile de la net si apasa pe profilul cosmote internet daca nu ai trimete Setari la 969 si apoi vine un mesaj

| Ellliiii explică:

Sunt in Vodafone