| Natalie89 a întrebat:

Bunahappy am o problema destul de grava si as avea nevoie de niste pareri. Iubitul meu este fiul fratelui sotului matusii mele (da stiu, complicat), adica este nepotul dupa sot al matusii mele(sora mamei mele). Dupa gradele de rudenie si dupa faptul ca nu suntem rude de sange, putem fii impreuna. Problema este ca unchiul meu(sotul matusii mele) si totodata si unchiul iubitului meu este nas de botez al amandorura.iar biserica ortodoxa zice ca daca un baiat si o fata au acelasi nas de botez, sunt rude de gradul al II-lea, adica nu pot fi impreuna pentru ca e ca si cand ar face incest. Noi amandoi suntem catolici, si vreau sa va intreb: exista o astfel de regula si in religia catolica? Scuze ca postez la categoria gresita, dar am nevoie de raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| Cremvuștel a răspuns:

Ăăă nu! Chiar nu are nicio importanță cine v-a fost vouă naș, puteți face ce vreți împreună smug

5 răspunsuri:
| CocaCola19874 a răspuns:

La catolici nu stiu dar acu se intampla orice...

| HueyFreeman a răspuns:

Biserica zice multe, toate sunt proaste. Nu te lua dupa biserica.

| Ђαнτuk a răspuns:

Iubirea conteaza mai mult decit legile bisericii fiinda nu mereu ele pot fi corecte
Bantik :*

| ayosmdk a răspuns:

Nu cred... pana la urma e o aiureala. Daca nu sunteti rude de sange vedeti-va de vietile voastre, nu va mai luati dupa biserica

| Natalie89 explică (pentru Cremvuștel):

Da, l-am intrebat asta azi pe un preot catolic si mi-a dat acelasi raspuns laughing