| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Se poate numi incest daca voi avea o relație cu un băiat care este nepotul vărului bunicului meu? Și ce grad de rudenie e între noi? El zice că suntem rude de gradul 7 și nu ar fi probleme sa fim împreună. Sincer nu știu ce să fac.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. La această distanță nu sunt probleme.

| 1997onur a răspuns:

O rudă tot rudă este nu conteză al catela grad este ca este 7 grade 8 grade 9 grade poa sa fie 100 de garde nu conteză cât de departe este un verișor sau o verișoara tot verișor sau verișoră este ori câte de departe țiar veni un nepot un var sau o verișoară tot de al tău este treaba asa cu incestul este ceva bolnavă rău rău de tot sincer mie scârbă și ma enervează când văd ca va vedeți cu alți ochi verișori când puteți fi cu adevărat niște verișori așa cum este și normal nu altfel.

| Hammurabi a răspuns (pentru 1997onur):

Vrei tu să fii mai ortodox decât popa.
Toți suntem rude de la Adam și Eva.
Calculează tu gradul de rudenie. laughing

| 1997onur a răspuns (pentru Hammurabi):

-_-

Nu ar trebuie sa existe grade între rude nu-ți vedea aproapele cu alți ochi Niciodată nu-i normal așa ceva nu ar trebuie sa existe grade între rude poa sa fie și verișor și verișoară de grad 1000 chiar și mai mult de o mie un var și o verișoara este var și verișoară este toată viața și Niciodată nu trebuie sa fie altfel nu are treaba Adam cu Eva cu ce ochi îți vezi tu aproapele.

| Hammurabi a răspuns (pentru 1997onur):

E valabil ce spui tu, între rudele de sânge.
Nu între rudele prin alianță.
Rudele de grad "n" prin convenții sociale, nu sunt rude reale, rude de sânge.
Deci nu poate implica un incest.
De exemplu fiul fratelui tatălui cu verișoara mamei.
Ce legătură au? Doar o rudenie prin alianță.

| 1997onur a răspuns (pentru Hammurabi):

Tot rudă asta nu are importanță ca este alință tot de al tău este cum ai putea să-l vezi cu alți ochi? este prea prea de tot asa ceva mai ales incest ala ma scârbește de tot mie scârbă de așa ceva e bolnava rău de tot chestia aia ce se întâmplă.

| Hammurabi a răspuns (pentru 1997onur):

Man, mi-e greu să interpretez răspunsurile tale pentru că nu-mi dau seama dacă sunt din punct de vedere religios, sau sunt influențate de durerea mare pe care o ai în suflet.
Așa că n-o să mai comentez.