| FAITHxr a întrebat:

Am o problema, destul de mare pentru mine. Sunt clasa a 9-a si pana in al doilea semestru am fost la un liceu departe de casa. Acum, parintii m-au mutat intr-un liceu in orasul nostru si problema e ca prea ma incanta. Adica, in aceste 4 saptamani am stat singura si colegii mei sunt "bogati" o parte. Si nu ma adaptez. Problema e ca toti prietenii mei sunt la alt liceu si doar eu invat acolo. Parintii mei au parte de probleme in perioada asta asa ca nu stiu ce sa fac ...Cand m-am transferat au zis ca ca nu mai ma razgandesc. Sa le spun la sfarsitul anului scolar? Ce sa fac? Mentionez ca nu locuiesc intr-un oras foarte mare si ma si tem de ce vor spune ceilalti. Deci, sa le spun la sfarsitul anului sau sa raman aici? cu toate ca nu imi place deloc.

1 răspuns:
| Cristina55555 a răspuns:

Pai ai putea vorbi deschis cu parintii tai,sa le spui ce ai pe suflet,cu siguranta te vor intelege si vor vorbi deschis cu tine despre aceasta problema, ve-ti ajunge la un numitor comun, asta edoar o etapa mai grea din viata voastra, dar daca sunteti uniti, va fi bine happy sper ca te-am ajutat! Multa bafta la liceu! Funda? big grin