| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemacrying. Dirigintele meu este batran, si el ne bate pe mine si pe restul clasei, da in noi.Si eu nu il suport cand da in mine.Si am zis ca daca mai da odata in mine, vreau sa chiulesc de la ora lui, ca am intr-o zi cu el 2 ore, adica. dirigentie biologie si istorie cu el.Si daca mai da in mine odata am zis ca voi chili la istorie. Ce zice-ti voi proceda >bine?big grin

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Adu-l la mine si ii dau o mama de bataie de uita de elX-(
cum sa dea in voi ce e psihopat?:O Vorbeste cu parintii tai ori cu directorul/directoarea scolii nu e bine sa chiulesti doar din cauza asta.adica de ce sa ai tu absente si el sa stea bine mersi sa faca ceea ce face in continuarestraight faceNu e normal ca un profesor sa dea intr-un elev din nici un motiv anume orice se poate rezolva cu vorba buna.Eu nu as suportastraight faceUltimul an al meu in clasa 8 a am avut un profesor de muzica care m-a pus sa cant insa mi-e imi era rusine si i-am zis ca nu pot iar el m-a luat de par si m-a dus la tabla si mi-a zis "acum canti"laughingEu m-am enervat si i-am zis "sa cante mata si i-am dat cu catalogul in cap. el era tot batranel asalaughing deci fa ceva. vorbeste cu colegii tai sa le spune-ti toti directorului/directoarei ori parintilor sa ia masuri e imposibil asa ceva eu il luam de mana si il duceam la politie direct nenorocitulX-(

6 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Si chiar daca ar avea un motiv nu ar avea voie sa va bata... spune`le parintilor tai... daca nu mergi chiar tu la directoare.

| adi4ever a răspuns:

Eu i-as da cu catalogul in caplaughing

| machupicchu a răspuns:

Cred ca cele relatate sunt incomplete. De ce va "bate" profesorul? Asa fara nici un motiv? Ii place lui sa bata? De ce nu-i bate si pe ceilalti? Nu cumva santeti elevi "problema"? Invatati la istorie? Aveti note bune la aceasta materie?
Daca ai fi scris toate cele ce trebuie ca raspuns la intrebarile anterioare, iti puteai raspunde singura astfel :
Nu este bine sa chiulesc. Voi invata si ma voi comporta in clasa ca un elev civilizat, nu voi deranja orele de curs vorbind cu alti colegi, numai pentru a vrea sa ies in evidenta. Ceilalti colegi sunt linistiti si privesc la greselile mele amuzandu-se, dar astfel sunt destepti pentru ca nu-si creaza probleme cu profu. Etc.
Si sigur ca nu vei mai avea nici un fel de probleme cu acest profesor, mai ales ca este un profesor batran, deci bine pregatit profesional, cu experienta si multa intelegere...
Succes!

| Denisse_8813 a răspuns:

Puneti-va toti sa il batezi pana ii sare proteza...hee hee

Serios acum... Nu mi se pare normal ce spui dar nici nu cred ca va loveste fara niciun motiv. Daca ati fi voi ingerasii aia pe care si-i doreste orice profesor ca elevi totul ar fi perfect! Acum, niciun copil nu a fost sfant in scoala si nici nu cred ca va exista asa ceva, dar un minim de respect si de atentie la ora lui cred ca sunt de ajuns pentru a avea parte de o ora de istorie/biologie/dirigentie normala... Si nu chiuleala e rezolvarea! Mai tare o sa-l enervezi! Mai bine stai cumintica la ore, incerci sa iti dai catusi de putin interesul si cu siguranta nu va mai avea cum sa se ia de tine. happy

| mary_5801 a răspuns:

Exista alte metode de a pedepsi elevii rebeli, nu bataia. spune-i profesorului tau ca exista si lege daca n-a auzit de ea. iar voi strangeti-va si vorbiti cu parintii sa ia masuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

raised eyebrows Da tu unde traiesti mai? Ce nu exista vreun adult pe acolo care sa ia atitudine? Spune-le parintilor tai sau directoarei etc. Ti se pare logic ca un profesor sa dea in elevi?