| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema in legatura cu prietenii.Adica eu am decat o prietena fffffff buna, colega mea de banca. Dar cu ea ma vad doar la scoala pentru ca in week-enduri si vacante se duce mai mult pe la tara.Si eu raman singura...
Mai e si iarna si e asa frumos afara...zapada...celelalte prietene se duc in oras si mi spun asta pe fata si nu ma invita si pe mine, pentru ca daca as spune "vin si eu!", m as simti prost dupa aia ca la urama urmei daca voiau sa vin si eu sigur imi spuneau ele sa vin, dar asa. Nu as putea spune chiar ca sunt prietene "false", dar oricum.
Eu ma adaptez mai greu si nu mi fac usor prieteni, nu ca as fi timida sau chestii de genul doar ca nu stiu chiar cum sa mi fac prieteni...
Puteti sa-mi dati niste sfaturi? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

De ce nu le inviti tu pe ele in oras?big grin

| doinitza12 a răspuns:

Cauta si tu o gasca care sa se potriveasca caracterului tau

| HyuLa a răspuns:

Pai o rogi pe prietena ta din panca daca ar putea sa te ia si pe tine cu ea si daca ar zice da. Fuguta la mami, tati si zici :
- Mami/Tati pot sa merg cu prietena mea cea mai buna la ea la tara si poate ar zice da te-ai bucura dar daca nu urmatori; pasi :
Fetele alea care nu te iau in orasi si ai vrea sa mergi si tu cu ele fi tupeista fato! Punele la punct! Intreabale daca poti sa mergi si daca zice nu punele la punctwinking