| iamgirlgirlgirl a întrebat:

Am o problemă. În primul rand vreau să zic că sunt o persoană depresivă. Nu pot scăpa de nervi, mereu mă gandesc la lucruri negative, nu mă pot controla. Nu vreau să merg la psiholog. Îmi puteţi da alte soluţii? ( am mai pus o dată această întrebare, doresc mai multe răspunsuri, vă rog să mă ajutaţi )

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MPersephone a răspuns:

Modul in care gandesti afecteaza emotiile tale. Totul incepe de la un gand, iar pentru a-ti schimba emotiile, iti schimbi si gandirea, perspectiva cu care privesti lumea exterioara. Pentru fiecare lucru negativ, exista si un lucru pozitiv la care ar trebui sa atragi atentia. Concentreaza-te pe tot ce merge bine intr-o zi si incetul cu incetul, vei realiza ca viata nu e atat de rea. Eu spun asta pentru ca am fost in locul tau. Eram foarte negativista, aveam o gandire distructiva. Dar, cu timpul am inceput sa nu mai atrag atentia la tot ce nu pot controla, sa nu ma enervez pe fiecare detaliu neinsemnat. Deci, e ceva posibil de facut, posibil de simtit. Totul depinde de vointa ta. Foarte multi se plang de mila ca se simt rau, dar nu fac nimic pentru a se simti bine. Nu prelucreaza propria persoana. Dar, avem nevoie de continua dezvoltare, stagnarea nu e niciodata un raspuns.

| iamgirlgirlgirl explică (pentru MPersephone):

Mulţumesc pentru acest răspuns!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta in youttube legea atractiei

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu te poți controla și nu poți depăși această problemă singură atunci ar trebui să mergi la un psiholog, nu ai încotro.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Uita-te la filme sau seriale de comedie, stai mai mult pe afara cu prietenii, găsește un hobby nou, ai atâtea de făcut, ai multe lucruri de descoperit.Multa Bafta!

| Alex1929386543 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti ocupi timpul cu ceva gen desenat, pictat, gatit, scris versuri, grădinărit, dansat, cântat. Tot ce te face fericită si te tine ocupată. Poti citi, poti adopta un animal. Ideea e să îți ocupi timpul cu ceva drăguț.

Sper sa te ajute!