| Ioana_Bianca_2003 a întrebat:

Am o problemă. Mi-am luat o pereche de cercei lungi de argint(care inima, fluturașul etc. Vine în fata iar partea lunga în spate) și mi-am pus niște dopuri din silicon. Și nu i-am scos cateva zile. Iar acum un cercel l am scos dar la celălalt i-a rămas blocat dopul. Și când trag sa-l scot nu iese și mă doare. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ppicopp a răspuns:

Există şansa ca cercelul să se fi infectata dar stai linistită nu e deloc grav si eu patesc asa câteodată, încearcă sa iei o dischetă cu spirt pentru a dezinfecta zona cercelului apoi, pe alta dischetă pune putin ulei de bucătărie si dă la ureche astfel incat sa poata cercelul sa alunece. Funda?

2 răspunsuri:
| petitconseil a răspuns:

Poti sa dai cu apa si sapun, se va inmuia si sper sa il poti scoate.Nu mai dormi cu argint noaptea, nu e indicat.

| steff44 a răspuns:

Buna, am și eu aceeași problema și nu stiu ce sa fac.
Ați reușit?