| ticaela a întrebat:

am o problema... nu stiu cu ce sa ma imbrac la haloween imi puteti recomanda niste materiale pentru a confectiona un costum, sau niste idei de costume (dar nu de cumparat).big grin

Răspuns Câştigător
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
1. Poti sa te dai cu mult ruj rosu la buze, sa te fartezi cu mult negru la ochi si fața cu multa pudra alba, si poti fi o doctorita moarta, poti purta un halat alb, un dres rosu, si niste tenesi.
2. Poti sa incerci sa te faci mumie cu multa hartie igenica.
3.Sau vampirita, iti cumpari colti si te imbraci toata in negru sau rosu.
4.Chinezoaica,iti cumperi o rochita deai si niste bete pentru par.
5. Pisica, iti faci niste mustati si iti iei niste colanti latex cu o geaga din piele neagra si ceva cizme negre.
6. O fata moarta, iti iei o rochie si te machiez cu negru si cu un mov pe la ochi si cu verde pe față.
7.Magicean,iti iei niste blugi si o chamasa si o bagheta.
8. Poti sa fi o sexy vampirita, adica te machiezi cu rimel, ruj rosu, cu negru si cu rosu la ochi si o rochita scurta de aia gogosar cu niste cizme foarte lungi, adica pana la genunchi.
9.Super eroina, iti iei o pelerina de aia.
10.Sa fi urata adica ma refer sa iti iei niste blugi taiati cu o bluza rupta niste cime si parul ciufulit si cu ciocolata la gura.

1 răspuns:
| crytypolly a răspuns:

Da de fapt machiajul trebuie sa completeze costumul, ciar daca o sa porti o masca tot trebuie sa te machieziwinking.
O idee de costum ar fi sa iti confectionezi ceva ce altii nu au mai facut, ceva unic. Schiteaza ceva, acum se poarta modelele dificile,(cu buline, partratele, linii, etc.) pe costume simple, cu multe accesorii de gat, poate si picior (iti poti pune o bratara de picior, ceva care totusi sa nu arate banal)inele (te poti da cu oja neagra (fiind vorba de haloween).
Poti face toate astea (sa te gandesti la ceva nou) sau sa te iei dupa modelul clasic de vrajitoare, cat woman sau alte costume traznite care au aparut dealungul anilorwinking.
In oricare din alegeri iti poti face parul cu mult fixativ si spuma (sa iti stea gen ciufulit in sus, imblanzitoare de lei) sau sa ti-l faci stilul clasic dar totusi la moda cu bucle si onduleuri(care si el la randul lui necesita mult fixativ si spuma )winking. De aici in colo e decizia ta big grin.
NOROC in confectionarea costumului big grin :*