| FetitaUnuiBaietel a întrebat:

am o problema serioasa! Sint cu un tip de 3 luni, a fost iubire, acum nu stiu de ce eu parca incep sa il iubesc din ce in ce mai putin.Si de ce? Astazi am iesit cu o prietena Nicoleta, cel mai bun prieten al meu Vlad, si un prieten Alexandru.Am stat 4 ore, si am glumit, ne-am distrat.Si eu in timpul asta mi-am dat seama ca il plac si pe Andrei(actualul iubit) dar si pe Vlad(pot sa spun ca il iubesc)Acum chiar vad ca prietenul cel mai bun usor se transforma in persoana iubita! Si la un timp eu il intrebbig grine cine iti place?
Eltongueoi, nu pot sa iti spun acum de fata cu toti.
Eutongueai hai putin mai incolo si o sa imi spui
El:Si in acelasi timp imi spui si tu mie
Eu aveam de gind sa ii spun ca de el, dar...ne ducem noi putin mai incolo si el spunetonguee Olga!
Eu cind am auzit, era vorba despre verisoara mea Olga! Auzind asta nu i-am mai spus, dar acum ma gindesc ce proasta am fost! El este baiatul pe care il visez, el este asa cum imi place mie.Blond,cu ochi albastri si glumet.crying crying Nustiu ce sa fac, mi-e frica sa ii spun ce simt pentru el, pentru ca. mi-e frica ca el auzind toate astea sa nu se distanteze de mine, pentru ca uneori parca simt ca ma place, dar din moment ce mi-a spus ca o place pe Olga...crying

Răspuns Câştigător
| DeadAngel a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa te desparti de actualul iubit odata ce iubesti pe altcineva pentru ca relatia asta nu face bine la niciunul.si daca spui ca Vlad simti uneori ca te place,ai grija pentru ca acum ca il vezi altfel decat stie el,adica ca cea mai buna prietena el poate de aia te place,dar ar trebui sa ii obervi comportamentul si chiar daca ti-a spus ca place pe altcineva tot sunt de parere ca ar trebui sa vb cu el sa ii spui ca acum il vezi mai mult decat cel mai bun prieten,ca lucrurile astea se intampla, ca nu ai asteptari sa simta acelasi lucru, dar macar sa te inteleaga.trebuie sa stii ca odata ce afla lucrul asta,nu o sa mai fiti ca inainte si el s-ar putea sa se distanteze de tine pentru ca i-ar putea fi teama ca o sa il hartuiesti sau chestii de genul asta,dar daca ati fost cei mai buni prieteni,prieteni merita intotdeauna adevarul, oricat de dureros ar fi, de aceea, stiu ca nu va fi usor. dar poate ca o te inteleaga. poate si el va realiza apoi ce persoana minunata esti si de ce este prieten cu tine, se va gandi si de ce nu, si el va realiza ca esti mult mai mult pentru el.cat despre olga sti cum e cu "placutul la varsta asta ne razgandim repede.sunt sigura ca va iesi bine cumva

succes:X

1 răspuns:
| yocristina a răspuns:

Spune-i tot ce-a ce simti pentru el, sper ca am fost de ajutor