| FetitaUnuiBaietel a întrebat:

am o problema serioasa! Sint cu un tip de 3 luni, a fost iubire, acum nu stiu de ce eu parca incep sa il iubesc din ce in ce mai putin.Si de ce? Astazi am iesit cu o prietena Nicoleta, cel mai bun prieten al meu Vlad, si un prieten Alexandru.Am stat 4 ore, si am glumit, ne-am distrat.Si eu in timpul asta mi-am dat seama ca il plac si pe Andrei(actualul iubit) dar si pe Vlad(pot sa spun ca il iubesc)Acum chiar vad ca prietenul cel mai bun usor se transforma in persoana iubita! Si la un timp eu il intrebe cine iti place?

Eloi, nu pot sa iti spun acum de fata cu toti.

Euai hai putin mai incolo si o sa imi spui

El:Si in acelasi timp imi spui si tu mie

Eu aveam de gind sa ii spun ca de el, dar...ne ducem noi putin mai incolo si el spunee Olga!

Eu cind am auzit, era vorba despre verisoara mea Olga! Auzind asta nu i-am mai spus, dar acum ma gindesc ce proasta am fost! El este baiatul pe care il visez, el este asa cum imi place mie.Blond,cu ochi albastri si glumet. Nustiu ce sa fac, mi-e frica sa ii spun ce simt pentru el, pentru ca. mi-e frica ca el auzind toate astea sa nu se distanteze de mine, pentru ca uneori parca simt ca ma place, dar din moment ce mi-a spus ca o place pe Olga...

Răspuns Câştigător
| RaluuRaluu a răspuns:

Pur si simplu, oncearca sa-i explicii ca icepii sa il placii! Pan`la urma nu moare nimeni raised eyebrows. Ii spui, daca el iti spune ca nu poate fii nimic intre voi, ii spui ca " Da si eu crede`am asta ". Sh gta. Totusi, incearcaa! Nu pierzii nimic! Poate cel mai bun prieten, iti va ajunge iubit!

Bafta!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu fa ce iti dicteaza inima, nu gandi cu capu pentru ca faci greseli

| Ioaaaaa a răspuns:

Pai poate o sa patesti la fel ca prima relatie, cea cu Andrei, ai zis ca a fost iubire apoi a disparut incet, incet. probabil asa o sa se intample si cu Vlad. dupa parerea mea iti spun sa nu il parasesti pe Andrei. e decizia ta.; x

| NoooSmileee a răspuns:

Sincer, eu cred ca ar trebui vorbesti mai intai cu Vlad, si sa il intrebi daca s.ar putea uita la tine mai mult decat ca la o prietena! Dupa raspunsul care ti.l va da o sa iti dai seama ce o sa faci si in legatura cu Andrei. Insa daca lui chiar nu ii place de tine sincer n.are rost sa pierzi o prietenie pentru asa ceva! A si daca el chiar iti e cel mai bun prieten nu o sa spuna nimanui ce ati vorbit voi! Asa la cererea ta bineinteles! nu stiu daca te.am ajutat cu ceva big grin