| Badrock a întrebat:

Bună!
Am o problema și nu știu cum sa scap din asta.
Eram într-o seara pe Facebook și primesc un mesaj de la fostul meu (nu am mai vorbit cu el de mult, nici la prieteni nu îl aveam în lista și nu am avut cine știe ce sentimente pentru el).
Mi-a scris dacă vreau sa ies cu el și din plictiseala ca nu aveam ce sa fac singura în casa am zis okk.
Ne-am văzut, am vorbit, nu a existat niciun fel de apropiere între noi. Nu aveam absolut niciun sentiment și voiam sa plec acasă fiindcă ma plictiseam.
Ca după sa aflu ca el avea iubita și tipa respectiva voia sa ma bata ca am ieșit cu iubitul ei.
Eu nu am mai vb de mult cu el și cand mi-a spus ca e singur am zis ok hai sa ieșim afara la o vorba.
Acum cum ies din situația asta? Fiindcă tipa respectiva are ceva cu mine și logic dacă știam ca are iubita nu ieșeam cu el.
Acum mie nu mi se pare normal sa se ia de mine când el e singurul vinovat fiindcă ne-a mințit pe amândouă.
Am crezut ca scap de plictiseala ieșind pe afara și m-am ales cu un necaz sa zic asa.
A mai trecut cineva prin situația asta?
Eu nu stiu sa ma bat, dar tipa respectiva e fix opusul meu din punctul asta de vedere.
Nu vreau sa ii dau mesaj ei sa ii explic situația, fiindcă sigur nu m-ar crede și mai rău fac. Ea încă e cu băiatul ala împreună deci, de ce m-ar crede pe mine.
Sper sa vad comentarii care sa ma ajute cu niște sfaturi
Mulțumescc!

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

De unde știi ca e furioasa pe tine? Transmite prin același canal ideea ca nu ai știut ca el este într-o relație. Treaba ei dacă crede sau nu.

| anonim23091001 a răspuns:

Buna! Cati ani ai? Problemele astea crede ma sunt probleme minore fata de probleme vietii ( spun asta ca sa te linistesc ) si eu am trecut prin asta acum cativa ani. Nici nu trebuie sa te bati, numai femeile/fetele de nimic se bat mai ales de la baieti. Eu zic totusi sa i dai mesaj si sa i explici dar nu te scuza pentru ca nu esti tu de vina ca baiatul te a mintit. El e singurul vinovat! Daca nu se rezolva, vorbeste si tu cu un baiat sau chiar cu parintii tai daca esti minora sa i faca o vizita fetei si sa o sperie putin ca sa nu se mai dea mare smardoaica, iar tu sa nu mai iesi asa usor cu fostii/baietii care iti scriu ca sa nu mai ajungi la situatii de genul! Dar totusi, fostul tau ce parere are de toata situatia asta? Fata de unde a aflat ca voi ati iesit? Poate fostul tau a facut asa intentionat, sa va certati/bateti din cauza lor! Chestia asta le aduce placere multor fatalai ca nici baieti nu pot sa i numesc!

| Badrock explică (pentru anonim23091001):

Am 18 ani
Și cred ca a făcut asta intenționat el
Sa se vadă cu mine, fiindcă fix atunci iubita lui a venit la mașina
Mersi m ai ajutat