| GabrielaBi a întrebat:

Buna,am o problemuta.
Eu am 17 ani, el 22.Am decis sa fim impreuna cu o zi inainte ca el sa plece peste hotare, dupa 1 an de chin, in care el incerca sa ma cucereasca. Timp de 3 luni l-am asteptat cumintica acasa.Pe 29 aprilie a venit, a intrat in tara la 3 de noapte, in acea secunda m-a si sunat.I-am raspuns, buimacita de somn.Cand mi-a spus ca a ajuns acasa eram atit de fericita.In acea zi ne-am vazut si totul a fost bine, foarte bine.A doua zi am plecat la discoteca cu mai multi prieteni.La inceput ne-am certat putin pentru ca el imi spunea ca afara e frig iar eu nu eram imbracata atat de gros,ii explicam ca nu mi-e frig iar el striga la mine,de parca ar fi tatal meu.
Apoi,soc pentru mine si pentru el... apare fosta lui, care e verisoara mea, si locuieste si ea peste hotare.Am observat ca se priveau cam lung, dar nu am vrut sa fac scene de gelozie.S-au despartit in urma cu 2 ani,dar poate sentimentele inca au ramas?
Apoi,trebuia sa plec pana acasa cu o prietena,el ne-a chemat un taxi,si mi-a spus sa-l sun cand ma intorc,iar eu i-am zis ca nu pot sa-l sun ca nu am bani in cont,si el s-a suparat,s-a intors si a plecat.
Am plecat acasa si nu m-am mai intors.
Eu cred ca el ar fi putut sa mearga cu noi,si acesta e un motiv stupid de suparare.
Ma simt prost,si sunt foarte dezamagita,pentru ca l-am asteptat cu sufletul la gura,si acum...
Ieri, si azi stau numai cu telefonul in mana si astept sa ma sune, dar nimic.
Ce sa fac?
Daca totusi va veni o zi cand o sa ma sune? Cum sa reactionez?

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

De ce nu il suni tu?
Va lamuriti situatia.Ii explici de ce nu te-ai mai intors si il intrebi daca mai simte ceva fata de verisoara ta.

| MeForeverAlone a răspuns:

Gabriela, o singură întrebare: ești sigură că el și verișoara ta au rupt-o cu totul? Adică, a fost plecat trei luni, și ai mai spus că a fost și ea peste hotare. Eu îți spun să îi grijă, nu trebuie să-l lași să se joace cu tine, ok?
Îți urez baftă, Gabriela!

| CLCQ a răspuns:

Se spune 'rupe pisica in doua', adica trebuie sa ai o discutie cu el si sa iei o hotarare.