| KATA126 a întrebat:

am o rochita albastra,pantofi negri. nu stiu ce accesorii, machiaj sa folosesc. ma puteti ajuta? :*

4 răspunsuri:
| Flaviia16 a răspuns:

Colier la baza gatului negru sau albastru, cerceii sa fie de preferat aceas nuanta cu colierul happy
Geanta/plicul sa fie neaparat negru/neagra deoarece ai pantofii negrii.
Iar machiajul thinking te poti face cu creion negru si fard albastru sau poti alege ceva mai finut limitandu-te la rimel si un fard deschis apropiat de culoare pielii cum ar fi piersica. bafta!

| teo6dia4c99 a răspuns:

Conteaza, Ar fi mai usor daca as sti mai multe detalii despre rochie si unde mergi cu ea.
Pentru machiaj te poti inspira de aici :
http://www.youtube.com/watch?v=hMJjVggLf8o
http://www.youtube.com/watch?v=m14f0Y5A7zE
iar pentru bijuterii, poti purta ceva din argint( cred ca merge mai bine ), ceva cu onix sau topaz.
- daca bugetul pe care l-ai oferit acestor accesorii este mai mic, este foarte ok sa poti niste bijuterii argintii cu pietre albastre sau negre;)

| KATA126 explică (pentru teo6dia4c99):

Pai saptamana viitoare fac pozele pentru album big grin si de asta intrebam happy

| anutzaEu a răspuns:

Pai ai putea sa folosesti ca accesorii:
1.Niste cercei putin lungi(albi,negri, albastrii, verzi, mov, galben...)
2.Un colier.
3.Niste bratari.
Si daca vrei machiaj eu iti recomand:
Sa folosesti niste alb cu putin negru si tus de ochi.
Sper ca te-am ajutat!
Te pup si bafta!