| JanaBucov a întrebat:

Am o urgenta! M-am despartit de un baiat si intre timp mi-am gasit pe altul, baitul acela e gelos pe noua mea relatie si vrea sa ma bata zice "de aia" cand il intreb ce are cu mine. Un prieten de-al lui m-a luat la misto, i-am zis sa ma lase in pace si zice ca am refuzat sa vb cu prietenul lui o sa ma bata. E un nenorocit. Ce credeti ca ar fi bine sa fac.

4 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna seara,draga! Eu zic sa vorbesti calm cu el,sa-l rogi frumos sa te lase in pace, iar daca nu intelege de vorba buna, spune-le parintilor tai. Te pup, pa, pa.

| Admunssen a răspuns:

Nu raspunde cu rautate si evita intersectarile spune asta unui adult apropiat si cu putere de decizie. Fie parintilor, fie dirigintelui.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Ai putea sa faci o reclamatie la politie pentru deranjarea linistii sau asa ceva, ma rog, nu ma pricep in "d-ale politiei" ori asta, ori ai putea vorbi cu ai tai sa faca reclamatia daca esti prea mica.

| miuuuuxd a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui sa te lase in pace, daca te mai ameninta vorbeste cu un adult sa ia masuri.