| AnemonaP a întrebat:

Am peste 18 ani si as vrea sa amanetez un obiectiv foto pentru ca nu am reusit sa il vand deloc. Intrebarea mea este, as putea sa il amanetez,iar cand iau banii sa nu ma mai intorc pentru a il recupera? Mentionez ca amanetul unde ma duc nu accepta sa cumpere electronice,doar catre amanet. Eu inchei un contract, adica dupa ar fi fost posibil sa ma sune sau sa ma oblige sa aduc banii inapoi pentru obiectiv?

Răspuns Câştigător
| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Desigur ca poti face asta, insa iti vor da foarte putini bani la amanet. Sfatul meu este sa mai incerci sa il vinzi pe site-urile de profil. Succes!