| Face2face a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Cum sa-i bag mintile in cap prietenei mele? Ea este un pic mai plinuta dar e draguta si e super de gasca, prietenoasa si comunicativa. Cred ca are si mai multi prieteni ca mine. Dar de la un timp nici nu mai vrea sa mai iasa afara. Ce sa-i mai zic in afara ca nu conteza intodeauna cum arati si ce fel de om esti? Adica voi ati prefera ca prietena una cu fite sau una draguta si de gasca?

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Cred ca prietena ta(asa cum spune si anonim1995)a cunoscut un baiat, si poate ca se simte stanjenita de felul cum arata. Vorbeste cu ea, fa-ti datoria de prietena si ajut-o sa-si recapete increderea in ea. Daca este draguta si de gasca trebuie sa stie ca nu conteaza faptul ca e mai plinuta. Daca acel baiat o place, trebuie sa o placa asa cum este.Sufletul e mult mai valoros, decat aspectul fizic, pentru ca frumusetea fizica este trecatoare, dar sufletul mereu e tanar.Si eu am trecut prin, complexul asta ca sa spun asa, poate inca o fac, e ceva normal in perioada adolescentei. Vorbeste cu ea si adu-i aminte cat de valoroasa este! Take care!happy

2 răspunsuri:
| roxy_2350 a răspuns:

Logic de draguta si de gasca. nu conteaza cum arata atata cat conteaza ce e inauntru. explica`i ca ar trebui sa puna pret pe suflet si nu pe aspectul fizic, asta e ceea ce conteaza mai mult.

| Stefiiii a răspuns:

Buna! am si eu o prietena de genu si la fel imi spune ca e grasutza si se compara alte fete si ma rog. daca sunteti prietene fff apropiate si o cunosti mai bine cum sta cu baietii ar fi problema ca ei ii place un baiat si baiatul i-a spus cine stie ce tampenie despre modul in care arata. eu zic ca cel mai bun sfat e sa ii vorbesti din suflet si spune-i sa nu inceteze sa zambescawinking.