| MariaRawr a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor! Vreau sa strang bani ca sa imi iau un telefon nou. Si am nevoie de 1500 de lei noi. Si am acum in jur de 300 lei. Cum sa fac sa strang restul, daca se poate in vara sa imi caut un job de vara. dar am 14 ani. Ce as putea face?

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

De la parinti, bunici, rude, prin prestatea anumitor servicii.Bafta multa!

| DurexBun a răspuns:

Poi ai putea sa imparti pliante de la diferi magazine dar asta depinde din ce judet esti!?

| MariaRawr explică (pentru DurexBun):

Sunt din Bucuresti

| DurexBun a răspuns (pentru MariaRawr):

Mai bine...Intra pe www.tocmai.ro si uitate acolo la locuri de munca din Bucuresti ca sunt multe;)

| MariaRawr explică (pentru DurexBun):

Si parintii trebuie sa semneze contrautl, daca e? Sau eu?

| DurexBun a răspuns (pentru MariaRawr):

Nu mai.Nu iti face nici un contract pentru treaba astahappy