| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Acum ca e vara vreau si eu sa ac niste bani, sa economisesc pentru un nou telefon, un Samsung J7 (850-900 lei ). Cum pot sa stang bani? Nu trebuie sa ii strang pe toti. Ideea e sa strang cat pot de mult. Niste idei.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-ti iei un job d evara daca ai peste 15 ani. ori poti muncii pe la vecini, bunici, cu gradinarirull, agricultura, diverse treburi gospodaresti.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intrebari sunt acestea? Daca nu ai varsta legală la care te poti angaja nu ai din ce sa stringi bani, cere le părintilor tai bani de telefon, dar daca ei ti ar fi dat, atunci numai puneai aici intrebarea nu? Deci clar ei nu i ti dau ca nu au de unde, au si ei un salariu care nu le ajunge sa traiasca nu sa ti dea tie de mofturi, ca la drept vorbind acestea sunt mofturi nu sunt necesitati urgente, fara telefonul ăla poti trăii, dar fara mincare, lumină casă unde sa stai poti trăii? Nu. Ce varsta ai? Telefonul acela il vrei ca sa te lauzi la colegii de scoală ca ai bani de scule noi. Cînd o sa muncesti pe banii tai i ati ce telefon vrei, dar pana atunci stringe alocatia care o primesti la scoală, ce clasa esti?

| Pandhoraa a răspuns:

Ai putea incerca sa lucrezi de acasa ca operator interviu asistat de calculator, e un job part time cu contract de munca
stiu ca erau in cautare de operatori, poti sa incerci
http://www.mercury.ro/field-interviewers-other-collaborators/operator-cati/

| Mariaaaavev a răspuns:

Hei,eu m-am angajat intr-o carmangerie(nu e vreo rusine) si castig binisor..in jur de 700 de lei pe luna. Tu vezi ce ai nefolositor prin casa si vinde pe un Bazar, fa-ti un site unde vinzi mai multe lucruri. Bafta:*