| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Buna,am si eu nevoie de un sfat.ce ati face in locu meu?

Am fost sunata toata vara cu numere ascunse.Am tinut o perioada telefonul respectiv inchis dar imi aflase si celalalt numar si a continuat acolo pana in zi de azi.
Am avut nevoie de ajutor sa aflu cine ma tot cauta pe telefon intr-un final m-a ajutat verisorul meu si am aflat numarul care ma tot deranja.Era un numar de austria iar cand sunasem raspunse un baiat care in urma cu cativa ani ma placea.Aflase ca eu sunt despartita de prietenul meu de ceva timp, iar acum nu-mi mai da pace deloc nu stiu ce vrea de fapt.I-am explicat frumos cu vorba buna n-a inteles l-am amenintat a inceput sa planga la telefon.
Acum cand ma voi intoarce inapoi in austria de unde e si baiatul asta mereu voi fi urmarita.
Nu vreau sa fac rau la nimeni dar daca nu inceteaza ce sa-i mai fac ca sa inteleaga ca nu vreau o relatie cu el?
Funda la cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Interesant,
Ideea este ca numarul tau l-a obtinut de la cineva, deci cineva l- ajutat ca sa fie cu tine sau i-a mai furnizat informatii, deci important 1 este sa aflii cine este acea persoana si de ce da datele tale.
In situatii din astea as face un singur lucru as pune pe mama sau tata sa sune. Multi ar rade la faza asta dar iti zic ce efect va avea: 1 ei sunt mai maturi si vor stii sa vorbeasca cu elhappy sa-i dea peste nas si 2) vei scadea mult i ohcii lui- ia uite fata asta inca este legata de parinti si ii pune pe ei sa ma sune, scazand in ochii lui vei scadea si in ochii celui care ii ofera informatiile. Eu asa as face, si am si facut cu fetele care ma sunau happy Dupa aia se opreau.
Unele situatii au rezolvari neobisnuite, dar repet este foarte important sa stii cine ii da informatii despre tine, sper sa nu fie cineva apropiat tie.

| SchiZz20CMrecords explică (pentru MeConstantine):

Iti multumesc foarte mult!

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Depinde ce telefon ai laughing daca ai un telefon mai performant
Black List e optiunea, adica o activezi si salut, pe cine nu ai in lista nu te deranjazawinking

| racasannicoleta90 a răspuns:

Bagă-l la parnaie.