| VOXaware a întrebat:

Vreau un sfat. Iubita-mi e tot urmarita de fostul, caruia i-am explicat, amandoi, ca trebuie sa mearga mai departe si sa-si caute pe altcineva. In schimb, el, efectiv, o urmareste si ii tot trimite sms-uri la ore tarzii de pe diferite numere de tel. Cum pot scapa de individul asta (fara sa decurg la violenta.)?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi obtinut in instanta un ordin de interdictie. Daca il incalca intra in puscarie.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ei ii cam place aceasta situatie. Daca i-ar spune hotarat sa nu o mai urmareasca, poate individul va renunta la acest obicei.Nu faci nimic la politie.Astia actioneaza dupa ce se intampla ceva.Pe baza unor banuieli de ale tale nu te vor lua in consideratie.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul o urmareste fiindca fata ii permite, ai grija, daca era o fata hotarata il punea la respect si nu o mai cauta

| Oana92 a răspuns:

Mergeti la politie!

| Jessica007 a răspuns:

Pai,in primul rand sa isi schimbe ea numarul de telefon, in al doilea rand sa fie ferma cu el chiar sa ii dea si o palma ca sa se trezeasca la realitate daca nu intelege, dar daca ea nu este hotarata inseamna ca ii convine si ei situatia.Bafta!