| Anamaria6384 a întrebat:

Am și eu o curiozitate ...nu înțeleg cum de unele fete pot cuceri orice băiat își propun (nu zic sa îl cucerească Pt un timp îndelungat ) pur și simplu ..am in clasa o fata care sincer nu e nici vreo frumusețe nici vreo olimpică la vreo materie dar cu toate astea nu a fost băiat sa ii placa de el și sa nu o placa și el pe ea.Chiar nu înțeleg cum reușește sa in cucerească chiar dacă ei nu o plac din prima. Inteb Pt ca as vrea și eu sa îl cuceresc pe băiatul de care îmi place happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o intrebi pe ea?

| Nemessys a răspuns:

Nu iti trebuie chiar orice talent pentru asa ceva. Mai ales cand esti fata.
Doua cuvinte : dorinta sexuala.
Baietii au o mai mare pofta de asa ceva, in comparatie cu fetele si de asta se,, indragostesc" mai repede. (chiar daca multi confunda iubirea cu dorinta aia nebuna dar e ok rolling on the floor ) Dar stai calma, se pot indragosti de tine si in adevaratul sens al cuvantului, nu doar din cauza asta.
Deci daca vrei sa faci asta, iti sugerez sa nu depui foarte mult efort pentru ca nu este necesar. happy Pur si simplu vorbesti cu el, iesi cu el, iar cu trecerea timpului o sa se ataseze de tine happy. Poti sa fii si foarte draguta cu el, sa-i vorbesti frumos, sa-i zabesti, ocazional il mai iei si in brate gen. cand va intalniti sau la sfarsitul unei iesiri. happy

| missfatadelatara a răspuns:

1. Ești geloasa.
2. Nu ești destul de extrovertita.

| Anamaria6384 explică (pentru missfatadelatara):

Din moment ce am zis ca vreau sa văd ce "le face " ea cum sa fiu geloasa?

| missfatadelatara a răspuns:

Pune-te pe spionat!