| alexa1990 a întrebat:

Chiar nu inteleg...imi place de un baiat de la mine din cls si nu pot sa-l cuceresc si pe altii i-am cucerit fara sa fac nimic... pur si simplu ma trezesc cu diferite propuneri (vrei sa fii prietena mea sau chestii de genu')straight face
Dc nu merge si la baiatul pe care il plac?

2 răspunsuri:
| Mihaelutsaa a răspuns:

Pai nu mai incerca sa-l cuceresti, poarta-te indiferenta, atunci cand te baga el in seama, poarta-te ca atare.
Asa daca ii arati prea mult interes el isi va da seama ca tie iti place de el si daca este "nesimtit" se va folosi de tine.
Sau ar mai fi o solutie: daca intr-adevat tu tii la el spune-i, asta numai daca tu crezi ca merita si asa poate se va purta altfel cu tine si usor usor poate se va lega ceva intre voi.
Mult succes:*`!

| ashley_1152 a răspuns:

Si eu trec prin asta, si daca vrei fi naturala, nu te manifesta, incearca sa ii arati cu gesturi subtile :o atingere nevinovatabatting eyelashessa te apropii mai mult de el, sa afli ce ii place sa faca in timpul liber si sa incerci sa gasesti ceva asemanator si sa ii atragi atentia prin asta

Daca vrei metoda de,, bad girl'', incearca sa il faci usor gelos, sau poti sa il ignori, ca sa ii trezesti un sentiment mai asa...special...se va gandi de ce pe el il ignori si pe alti baieti din clasa ii bagi in seama

P. S. am uitat sa mentionez sa vorbesti mai mult cu restul baietilor

sper ca te-am ajutatbig grinbig grin