| banzicarul a întrebat:

Buna am si eu o intrebare : Azi am obtinut permisul de conducere si as vrea sa aflu daca pot conduce fara permis sau fara dovada pe drumuriile publice...big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti man zi le ca l ai uiatat acasa si te verifica in baza d date. apoi ii dai cateva bancnote d cinci sute si te lasa sa pleci

12 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Te manancá?
Nici nu l-ai vazut si deja vrei sa scapi de el vreo 3 luni?
Normal ca nu poti fara dovadá. Stai linistit si asteapta sa-l tii si tu in mana.

auran
| auran a răspuns:

Mmm, tu ce zici poti? nu, nu ma refer la tupeu, sau "sange in instalatie" ca sa ma exprim mai cool...pai cum sa ai voie "fatooo"?

| covexrobu a răspuns:

Pana atunci cand iti dau ei "cartonul" nu ai voie sa conduci. Tu cu ce dovedesti ca ai dreptul de a conduce masina? Tu prin permisul de conducere poti sa dovedesti ca ai dreptul de a conduce pe drumurile publice. Daca nu ai buletinul la tine sau actele tale cum demonstrezi ca esti aceea persoana? Este exact la fel si cu permisul daca nu il ai la tine este ca si cum nu ai avea ( asta pana atunci cand il ridici de la ei, ca daca nu ai permisul la tine si te opreste ti se da amenda pentru ca nu il ai la tine dar te verifica ).

| DaniOrden a răspuns (pentru covexrobu):

Banuiesc ca daca tata nu are permisul la el, il uita, ii este pierdut, si il prinde face puscarie...Nu?
De felul lor, POLITIA...are baza de date, ca toti din UE, nu ai carnetu, iti cere cartea de id., te verifica in baza, te vede ca tu ai dat examenu acum 1 saptamana si l-ai luat iar permisul este pe drum, ITI DA / NU ITI DA AMENDA ca nu ai actele la tine si gata...

| covexrobu a răspuns (pentru DaniOrden):

Si ce te face sa crezi ca tu ai dat astazi examenul si peste o ora deja esti in sistem? Sa nu crezi ca ai dat examenul si gata in secunda urmatoare tu deja apari in sistem, toate datele tale vor fi prelucrate si numai dupa aceea ajungi in baza de date. Iar de obicei acest procedeu dureaza minim 24 de ore. Iti recomand sa dai examenul si peste doua ore sa conduci si sa te opreasca un politist, iar dupa aceea vreau sa imi povestesti pentru ce fapta ti sa intocmit dosar penal.

| Encore a răspuns:

Nu poti .

| liliana83 a răspuns:

Daca tot ai luat permisul iti urez sa-l porti sanatoasa cu tine tot timpul. cum nu uiti cheia masini acasa nu trebuie sa uiti nici permisul. asa ca succes si nu-l uita nicidata. happy

| kathessa a răspuns:

Zici ca ai obtinut permisul, adica ai dat examen, dar tu intrebi asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai esti fara acte in regula.Nu ti se pare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te sfatuies sa faci chestia asta ca s-ar putea ca dupa un moment de glorie(ca vezi Doamne ai condus pe drumurile publice)s-ar putea s aregreti cateva luni bune asa ca asteapta tu frumusel sati vezi carnetu in mana si dupa ai timp sa te plimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da ca asa am facut si eu

| hacker a răspuns:

Poti sa conduci....doar ca atunci cand te prinde politia iti face dosar penal.....doar si Traian Basescu are dosar penal...