| Madalina748u4 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare daca dau la facultatea de contabilitate si informatica de gestiune pot sa ma angajez dupa terminare si in domeniul iT, un sfat va rog mult.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, dar nu te gandi ca daca treci ca gasca prin apa prin facultate la sfarsit o sa te duci cu diploma de licenta la o firma de IT si o sa te angajeze. Trebuie sa studiezi in plus in timpul facultatii, pe cont propriu, in domeniul in care vrei sa lucrezi.

| Madalina748u4 explică (pentru Bondarel99):

Am inteles, multumesc, inc o intrebare de la profilul acesta ce pot ajunge inafare iT?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Madalina748u4):

Orice vrei in domeniul economic. Sunt o gramada de firme, multinationale, institutii publice... locuri de munca sunt dar daca vrei sa ai salariu mare si sa avansezi trebuie sa inveti bine.