| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Eu am o relație de 4 ani si 2 luni cu prietenul meu si eu cred ca suntem ruda.Deci sa va explic tatăl meu are o verișoara primara care este căsătorită cu unchiul prietenului meu(adica fratele tatălui iubitului meu).Si verișoara lu tata si unchiul prietenului meu au 2 fete si pentru mine vin verișoare de a2a si pentru prietenul meu verișoare primare.Acum intrebarea mea e daca suntem rude? Ar fi groaznic ca eu nu renunț la el. Daca nu ați înțeles sa îmi spuneți.Dau fundița!

1 răspuns:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Eu nu găsesc niciun grad de rudenie între voi, adică frați clar nu sunteți, nici veri laughing. Nu cred că ar trebui să renunți la relație. Eu sunt ortodoxă și știu că la noi căsătoria este permisă de la verii de gradul 4, sper să nu mă înșel, așa mi-a spus bunica laughing și cred că așa e în general...și dacă ar fi de rude apropiate, nu asta ar fi problema, problema ar fi maladiile genetice, dar la voi nu e cazul.