| AndreeaPAG a întrebat:

Am si eu o intrebare big grin. Ma tot contrazic cu o verisoara, ea zice ca ii sunt matusa. Tatal meu este unchiul tatalui ei, iar eu sunt verisoara primara a tatalui ei. Si noi doua ce suntem? Verisoare de gradul 2 sau ii sunt matusa?

Răspuns Câştigător
| Bya132 a răspuns:

Dupa unul din raspunsurile tale, e varul tau primar pentru ca tatal tau este frate cu tatal lui, ii esti verisoara, dar daca luam cuvintele din intrebare, ii esti matusa!

Bafta!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii esti matusa. Tu esti verisoara ca tatal ei, nu cu ea.

| DakotaRoyse a răspuns:

Cred că îi eşti mătuşă thinking
Şiii... nu cred că eşti verişoară primară cu tatăl ei, mai degrabă verişoară de gradul II. Asta pentru că tatăl tău îi este unchi tatălui ei, nu frate.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pai daca esti verisoara cu tatal ei ii esti matusa nu este logicwinking

| DeeDee a răspuns:

Esti matusa, intr-un fel. De gradul 2 poate?tongue

| andreeamitoi a răspuns:

Ii esti matusa. Daca tatal tau ar fi var cu tatal ei atunci ai verisoara de gradul 2 cu ea. Esti cu o generatie mai mare decat ea.

Sper c-am ajutat!

ByeBye!

| oanecorleone a răspuns:

Tu esti matusa ei.

| Spiriiii a răspuns:

Matusa :*

| Dazzzie a răspuns:

Ii esti matusa bineinteles!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffff...sunteti verisoarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii esti matusa, stiu ca suna aiurea si eu am verisorii care au copii de seama cu mine sau chiar mai mari si care ei sunt nepoti mei exact ca in cazu tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar eu ai consider verisorii mei

| AndreeaPAG explică:

Ba imi este verisor primar, pentru ca tatal lui a fost fratele tatalui meu.