| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Pana acum o luna m-am inteles enorm de bine cu o buna prietena... Dar deodata s-a schimbat nu stiu ce e cu ea.Am intrebat-o de ce e asa, si mi-a zis ca nare nevoie de prieteni doar cand acestia au nevoie de ea.Eu i-am spus eu na-m facut asa.Si ea zice da dar tu te-ai schimbat nu eu...Eu chiar nu m-am schimbat si am mai vorbit cu ea pe tema asta si am intrebat-o de ce e suparata si a zis ca nu e si tot asa a ramas vorbim numai ceau ceau ce faci bine tu etc.nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| madu02klass a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva.Probabil prietena ta are vreo problema care a afectat-o.Eu cu prietena mea nu ma intalnesc foarte des din cauza ca nu am timp.Fiecare avem problemele noastre, dar cand suntem impreuna uitam de ele. Un prieten este acela care este langa tine si la bine si la greu, nu numai cand are nevoie de tine. Daca simti ceva pentru ea trebuie sa-i spui... Spune-i ca iti pare rau pentru ce s-a intamplat, ca poate ai gresit si nu uita sa-i spui ca tii la ea si ca vrei sa fii in continuare prietena ei pentru ca prieteni adevarati gasesti mai rar. Tin minte ca m-am certat o datha cu prietena mea si imi parea forte rau, apoi ne-am intalnit si am dicutat, am inceput sa plangem amandoua si atunci am realizat cand de importanta e pentu minewinkingBafta...

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dă-i pace un timp, posibil să treacă printr-o pasă proastă și nu îi trebuie multă agitație în jurul ei.
Pa, pa.

| Lora a răspuns:

Un prieten adevarat te accepta asa cum esti. Poate ca intr-o zi nu esti in toane bune, nu trebuie sa-tii intoarca spatele ci dimpotriva sa te ia in brate, asta dovedeste ca ea nu ti-e sau nu ti-era o prietena buna ci mai bine zis o simpla cunostinta si atat. O zi buna!

| Ingerash a răspuns:

V-ati schimbat amandoua, dar nu va dati seama, cel mai bine e sa astepti ca lucrurile sa se rezolve de la sine

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Poate ai suparat-o cu ceva, poate chiar tu esti cea care te-ai schimbat.mai incearca sa vorbesti cu eahappy

| mirealady a răspuns:

Probabil are o probloma sau ai gresit cu ceva daca nu iti spune ce are intrebo pe mama ei sau spune-i ca daca nu iti spune ce are nu vrei sa mai fiti prietene