| Justmeandmysmile a întrebat:

Sunt intr-o situatie mai delicata si ma gandeam ca ma puteti ajuta. Un baiat nu ma lasa in pace. Am vorbit cu el de cateva ori,m-a intrebat daca iesim si i-am spus cu frumosul nu,dar ma ruga si i-am spus pana la urma ca mie imi place de un baiat(ma intrebase de cine imi place).SI ma streseaza ca ma tot baga in seama,ma intreaba cum merge cu baiatul ala si nu intelege ca e viata mea privata si ca si daca n-ar merge cu acel baiat N-AS iesi cu el.E depresiv si ne stim de putin timp si mi-a dat prea multe detalii despre cum se simte, ca daca nu era familia nu stiu ce etc.Nu pot sa fac pe psihologul si nu-s nici iubita-sa sau o foarte buna prietena sa zici ca poate sa-mi zica toate astea. E prea sensibil,prea pesimist,mi-a zis ca nu vede nimic frumos,ca are nevoie de cineva care sa-l iubeasca, sa-l faca sa vada partea frumoasa a vietii..cand el avea intentia sa fie cu una,iar cu iubita sa nu s-a despartit de mult. Si ma tot baga in seama si eu incerc sa il indepartez de mine,dar nu pot sa-i zic direct ca mi-e frica sa nu-si faca ceva, ca si-asa e cam depresiv.M-am purtat frumos cu el si o fi inteles altceva...si ma enerveaza ca m-a intrebat cum e cu baiatul ala si chiar nu e treaba lui! Cum sa fac sa nu mai vorbim prea mult? Ca daca ma port indiferenta cu el nu-i raspund entuziasmata imi zice ca nu-i place cum m-am schimbat. Chiar ma streseaza,prea sensibil! EU sunt mai retrasa,nu-mi plac oamenii de genul si nici baietii de genul lui.Ce sa fac? Nu mai vreau nici sa ma intrebe cum merge cu acel baiat! Am senzatia ca ma spioneaza constant si daca nu-s pe fb imi da mesaj pe mobil, care l-a luat de prima data cand am vorbit de pe fb meu ca din greseala il facusem public prietenilor cand am editat profiul.Ajutor! VA rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. aiii de capu tau in ce ai nimerit! ai grija : baiatu ala, este un santajist sentimental. te-o simtit slaba, si sa fii atenta ca mai sunt ca el.
tu, spune-i asa : draga, eu am probleme cu mine, cu scoala, cu familia. mai vrei sa-mi iau si problemele tale pe umeri? nu le poti purta singur?
si ii mai spui asa : ca tu, vrei sa-l ajuti ( ca vad ca vrei) insa in situatii exacte, nu sa-ti spuna 1001 povesti.
bine, am scris eu,, sa ii spui asa,, insa pana la urma este vorba de atitudinea pe care o ai tu fata de el : il lasi sau nu sa-ti faca capu mare si sa intre in viata ta, profitand de caracterul tau bun.

9 răspunsuri:
| baiatuucupizzza a răspuns:

Iesi o data cu el, ce ti se poate intampla?! Poate o sa fi si tu atrasa de el...

| Justmeandmysmile explică (pentru baiatuucupizzza):

Nu vreau. degeaba ies cu el daca deja ii stiu personalitatea ca mi-a dat prea multe detalii.crede-ma.prea depresiv.nu sunt superficiala sau ceva, doar ca e prea sensibil pentru mine. n-am avut nici primul prieten si simt ca nu el va fi...

| olivert1310 a răspuns:

Orice om merita o sansa. Asa cum ti-au recomandat mai multi, iesi o data cu el si pe urma vezi. Daca nu o sa te atraga in niciun fel ii spui clar ca nu poate fi nimic intre voi. Si nu trebuie sa-ti fie frica ca isi face ceva, acum ce o sa faci, o sa te mariti cu el de teama sa nu se sinucida? Sunt fel si fel de oameni, sacrifici pentru ei dar pana la un punct. Si daca te intreaba de viata ta personala, pur si simplu nu-i mai raspunde la intrebare, spune-i ca daca mai pune intrebari de genul asta nu-l mai bagi in seama deloc. Multa bafta.

| Justmeandmysmile explică (pentru olivert1310):

Nu pot sa-i ofer o sansa, fiindca deja ii cunosc caracterul si nu-mi place. Nu ma atrage...e prea depresiv, mi-a spus prea multe chestii triste, nu-mi plac oamenii de genul.Tocmai de aceea vreau sa-l indepartez nu vreau sa-si faca sperante.N-am avut nici primul prieten, desi am 16 ani, si pur si simplu simt ca nu el trebuie sa fie... Vreau sa-l indepartez acum cat am ocazia.Iti dai seama daca as ajunge sa fim impreuna si m-as desparti de el ce ar fi? Si-asa are el probleme..nu pot eu sa fiu psihologul lui.si daca incerc sa nu mai par asa draguta zice ca m-am schimbat.Multumesc mult de sfat.

| olivert1310 a răspuns (pentru Justmeandmysmile):

Cred ca tot ar trebui sa iesi cu el o data ca sa gasesti un motiv bazat pe fapte reale, de a nu fi cu el.

| Isabella95 a răspuns:

Eu zic sa iesi o data cu el, poate te cucereste, de ce nu-i acoorzi o sansa?
Succes!

| Justmeandmysmile explică (pentru Isabella95):

Nu vreau. degeaba ies cu el daca deja ii stiu personalitatea ca mi-a dat prea multe detalii.crede-ma.prea depresiv.nu sunt superficiala sau ceva, doar ca e prea sensibil pentru mine. n-am avut nici primul prieten si simt ca nu el e...

| dorin1995 a răspuns:

Spune-i verde in fata ca nu il vrei

Răspuns utilizator avertizat