| ella_7332 a întrebat:

Buna

am si eu o intrebare pentru cei ce se pricep sau au avut de aface cu asa ceva

am un aparat nikon coolpix, nou de vreo luna, 2...

si nu mai merge zoom-ul apas pe buton si nimic

totol a inceput cand vroiam sa apropii imaginea cu zoom si s-a blocat zoom-ul si am oprit aparatul si i-am dat iarasi drumul si nu mai merge zoom-ul

va rog ajutati-ma

funda

1 răspuns:
| Evilo a răspuns:

Pai poate a intrat niste apa acolo la butonul de zoom si s-a ars. Adica din motorul de zoom al camerei nu cred ca este nimic pentru ca daca se strica zoomul optic din motor mai mergea zoom-ul digital. Deci du-l la reparat si probabil o sa iti puna o conexiune noua, cea veche fiind arsa probabil.