| anonim_4396 a întrebat:

Buna ...am si eu o intrebare. Vreau sa-i trimit o scrisoare unei verisoare din Austria pe care nu am mai vazut-o de mult timp, mi-a dat adresa insa e total diferit decat la noi cum ar fi. sa zicem : Austria haydnstraße 20...cum sa fac eu acel "ß"? si cam in cat timp ar ajunge? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Scrie pur si simplu "Haydnstrasse"! Si scrisoarea o sa ii ajunga in 3-4 zile. Si e normal ca adresele de la ei sunt diferite : ce vroiai ca verisoara-ta sa locuiasca in Bacau, pe str. Haydn nr. 20? Nu, ea locuieste pe Haydnstrasse 20, in orasul din Austria in care locuieste laughing