| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mare problema... faceam niste poze si a cazut aparatul jos si obiectivu e putin bagat inauntru intr-o parte si nu se ma deschis iar pe ecran imi apare "lens erorr". ce pot face? se mai poate repara? cum? costa? va rog mult daca stiti ajutati-masad

5 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Da-l la reparat sau cumpara altul. Costa, fireste!

| lexony a răspuns:

S poate repara, nu'ti fa probleme. Normal ca va costa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moama laughing la 2 zile dupa ce mi-am cumparat aparat, mi l-a scapat o proasta pe jos, iar obiectivul era bagat inauntru exact cum spui tu straight face. cand mi-au dus aparatul la reparat [ parintii :-ss] laughing trebuiau sa dea in jur de 250 de ron ca sa schimbe obiectivul [ acum depinde si cati megapixeli arehappy ] si era stricat si ecranul [ la fel scria si la mine ]... cel care repara a spus ca degeaba mai il repar ca dau o groaza de bani si mai bine mi-as cumpara altul... laughing si asa am ramas si fara aparat :-s!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu costa nimiclaughing Mi s`a intamplat si mie. pur si simplu. s`a blocat obiectivul... impinge`l putin cu degetull cu grija. forteaza putin... si intra la loc. stai flexoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu costa nimiclaughing Mi s`a intamplat si mie. pur si simplu. s`a blocat obiectivul... impinge`l putin cu degetull cu grija. forteaza putin... si intra la loc. stai flexoh go on