| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o mare prolema. am pus pe fb o poza cu mine in halat si mama m-a certat si a zis ca ce o sa gandeask lumea despre mine si s-o sterg... nu ma lasa sa ma pensez k zice ca sunt prea mica si ca la 20 de ani ce mai fac? sau: o fata mi-a folosit telu si a facut un video la noi in clasa cu doua fete care dansau pe manele la panarama si i l-am aratat si a zis ca :ce? fetito cum sa faci asa ceva? vrei sa te exmatriculeze? sa zica aia k iauite ce fac aia la scoala ( eu nu eram in video si i-am zis ca aia voiau sa-l bage p youtube) si eu i-am zis ca dc sa ma exmatric p mine k eu nu faqsem nimic si ea a zis ca asa daca m-as implica intr-o chestie din asta. sau asta vara eram la verisoara mea si cu o zi inainte imi luasem primii pantaloni scurti de blugi. eu dormeam la ea si in ziua aia voiam sa mergem in oras.am sunat-o p mama sa-i spun si m-a intrebat cu ce ma imbrac si i-am zis ca iau pantalonii scurti si a zis ca :cum? sa nu te prind ca-i iei k jar mananci! cum tu nu te gandesti k fluiera aia dupa tine? cine stie ce vorbe o sa-ti zic. sincer mie imi vene sa plang da imi era rusine de verisoaramea si de mama ei care erau langa mine si ascultau stupefiate.varamea mi-a zis ca daca ar fi in locul meu ar fugi dacasa. si acum spuneti voi ce sa fac straight facesad

4 răspunsuri:
| SmiiileXoXo a răspuns:

In primul rand catsi ani ai?

| XxLauraVaZambestexX a răspuns:

Pai cati ani ai? E destul de nasol ce ti se intampla, asa sunt unele mame, trebuie sa-i spui ei ce de nelinisteste sau ce nu-ti convine, vedeti, poate ajungeti la un consens. Sper ca te-am ajutatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-un fel trebuie sa o intelegi si pe ea, ca iti vrea binele.Dar totusi toate au o limita pana la urma si trebuie sa te descarci si sa ii spui ce te nemultumeste! Nu trebuie sa fii disperata, trebuie sa o intelegi si pe mama ta... avand o experienta zic eu in trecut si vrea sa te fereasca si pe tine de unele probleme! Comunicarea este cea mai buna arma! Iti urez succes!

| veriss a răspuns:

Te inteleg. E greu sa traiesti cu o astfel de mama. La mine mama se supara pe mine daca nu ma machiez macar puntin acolo cu ceva pe buze si rimel. Zice ca sunt praff, i loc sa ma aranjez si eu putin. In fine, nu mi se pare o idee buna sa fugi de acasa, nu prea stiu ce sa iti zic, incearca sa porti o discutie cu mama ta, dar una deschisa. Succes!