| andreea2000 a întrebat:

Am si eu o mica problema, am fost la un dermatolog si mi-a dat cateva pastile (unidox) si o crema (retin-a) dar am uitat sa-l intreb daca mai pot folosi fond de ten sau pudra. Va rog mult sa-mi raspunde-ti daca aveti habar.
MULTUMESC ANTICIPAT!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti folosi nici un fel de farduri pe durata tratamentului si cam o saptamana dupa incheierea tratamentului.

| ._6225 a răspuns:

In mod normal nu ai voie. Atunci mai bine renunta la tratamente, ca nu cred ca mai au acelasi efect daca folosesti fond de ten sau pudra. Si nici nu mai dai banii degeaba pe tratamente. Dar daca este chiaaaar moarte de om sa iesi din casa fara machiaj, atunci le poti folosi. Dar... macar sa folosesti produse de o calitate foarte buna, si sa te demachiezi corect!
Desi sincer, iti recomand sa nu mai folosesti chestiile alea, atata timp cat urmezi tratamentul prescris de medicul dermatolog.

| ramona_5587 a răspuns:

Nuuu...fond de ten...creme de fata.sau pudra nu poti.sa nu pui nimica pe fata mkr pana termini tratamentu'