| Adina_8412 a întrebat:

Buna:*am si eu o mica problemastraight faceimi place de un coleg de la mine din clasa din septembrie si nu am curaj sa ii spunstraight faceam rugat o colega de-a mea sa ii spuna si colega mea mia zis ca ia raspuns ca sunt draguta dar nu poate sa fie cu mine ca are prietena si daca nu era sa aiba prietena poate statea cu mine, dar eu nu cred ca are pentru ca nu da de banuit ca ar avea prietena.Se uita in ore la mine dar nu zambeste, mai intra in vorba cu mine sa mai ma intrebe diverse lucruri legate de scoala, uneori mai plecam impreuna acasa dar nu singuri si cu alti colegi, oricat as incerca sa ii spun nu am curajstraight face. Il plac foarte mult si vreau sa fiu cu elsadMie imi e teama ca daca i-as spune nu ar mai vorbi cu mine. Voi ce credeti ca trebuie sa fac sa imi fac curaj sa ii spun pana la urma ca sa nu fie prea tarziu s-au sa il astept pe el sa faca acest pas avand in vedere ca stie ca il plac.Am nevoie de sfaturile voastre:X

Răspuns Câştigător
| larousee a răspuns:

Esti sigura ca acea colega i-a spus ca il placi? in drum spre casa, intr-o vineri, intreaba-l ce face in weekend? iese pe undeva cu prietena? asa afli sigur daca are prietena sau nu. daca are, nu-i spune ca il placi. daca spune ca nu are, invita-l in oras, la un suc, film, o plimbare. daca vezi ca reactioneaza ciudat, poti sa te "scoti", spune-i ca mai inviti si alti colegi (sa nu interpreteze gresit situatia.)