| EmySweety a întrebat:

am si eu o micuta problema si asi avea nevoie de un sfat. As vrea sa imi iau si eu un porcusor de guineea insa, nu as vrea sa il iau si apoi sa ma trezesc ca nu stiu ce sa ii iau de mancare sau cum sa il ingrijesc. Am cautat pe net si m-am informat insa aas vrea sa stiu voi ce parere aveti despre cresterea unui astfel de animal? daca ati avut sau daca stiti cumva cat de usor sau cat de complicat este happy
multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| h3ct0r3 a răspuns:

Nu este greu deloc ii dai salata, morcov, patrunjel si fructe mai putin, apa zilnic schimbata cusca la 2 zile schimbata daca nu la 4 dar eu iti recomand 2 zile si cam atat asa am crescut eu un porcusor pana la 2 ani crying, darr a murit.Crede-ma iti zic bine nu vreau sa pateasca ceva. FunditSsSa; X

| Anca23earl a răspuns:

Eu am avut. Mi-a fost foarte drag, si e foarte usor de intretinut. La inceput o sa ii fie fooarte frica de tine si o sa se sperie cand il atingi. dar trece intr-o saptamana. ar fi bine sa ii cumperi si un bol.mare.un fel de casuta in care sa se ascunda. sau tub.si mult fan, iubeste fanul. Trebuie sa ai mereu salata,morcov,patrunjel in casa. Iubeste salata. ( nu varza, salata!) Dupa ce se obisnuieste cu tine poti sa-l scoti din cusca si sa-l pui pe pat sau la tine in brate,e foarte dulce. Ar fi indicat sa il lasi printr-o camera sa alege, sa se joace, ca sa poata face miscare. Trebuie sa-i faci curat cam o data sau de 2 ori pe saptamana...pentru orice animal trebuie sa investesti.banuti,timp si iubire. Succes!

| Leillah a răspuns:

Bunahappy
Eu am o prietena care are si nu e deloc greu de intretinut dupa parerea mea.Mananca salata, mere morcovi patrunjel... poti sa il pui intr-un loc unde sa nu ii lipseasca rumegusul.E foarte dragut.