| djlau22 a întrebat:

Buna am si eu o problema: acum 4 zile am avut un accident neplacut, prezervativul s-a rupt iar la 10 ore am luat escapelle problema e ca nu mi-a aparut acea sangerare... sa fiu insarcinata? sad este prima data cand se intampla. Va rog ajutati-ma. Multumesc anticipat. Mentionez ca stopul mi-a venit luna trecuta la inceput (septembrie) iar acum e deja 5 octombrie, nu am regulat.

1 răspuns:
| Love_Flori_1995 a răspuns:

Din cate stiu eu nu trebuie sa iti apara nici.o sangerare, escapelle se ia in decurs de 120 de ore sau ceva de genu, si eu l.am luat dupa 4 zile jumate si n.am avut niciun stres cu vreo sangerare sau cv. Si in legatura cu stopu, si mie mi.a intarziat 2 saptamani dupa ce am luat ala. confused. Eu acum iti zic din propria experienta. Depinde de tine ce faci, dar daca chiar vrei sa fi sigura, eu iti zic sa mergi la un doctor si sa ii zici sa.ti puna un sterilet care se pune in decurs de 5 zile dupa contact in care el a ejaculat in tine si cam atat happy daca nu. Asteapta si fa un test, nu stiu ce sa iti zic. Oricum bafta happy