| ancamaria2332 a întrebat:

Buna! Am si eu o problema. Am injurat 2 colege destul de grav, iar ele m-au spus dirigintei. Ce se poate intampla grav?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anuntarea parintilor tai si nota scazuta la purtare, care-ti va afecta media generala si posibil admiterea de la liceu.

Asta este educatia care ti-o dau parintii acasa?

Se va discuta asta cu diriginta, probabil parintii celorlalte doua fete si parintii tai si se va pune problema daca parintii tai te educa in acest fel...

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu stim, diriginta ta e cea care va decide.Probabil ca se va intampla ceva nasol abia dupa ce se aduna cateva astfel de abateri.Ai totusi grija, crede-ma ca nu este deloc nevoie sa injuri ca sa te afirmi sau sa demonstrezi nu stiu ce.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și de ce au fost însoțite acele înjurii.
Daca au fost doar ele și atât, nu cred că ți se va întâmpla mare lucru, depinde și cât de sărită e diriga ta, dar în mod normal se rezolva problema pe cale amiabilă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ele sunt preferatele dirigintei, nu cred ca vei scăpa doar cu un avertisment! Depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cel mai rau caz scaderea notei la purtare.