| 1onutzz12 a întrebat:

Salutare tuturor.
Intr-o zi i-am luat telefonul unui coleg(Dragos e numele lui, ca sa puteti intelege cat de cat problema mea)si i-am scris numarul mamei lui pe o foita.Acel numar l-am dat la un alt coleg(celalalt nume e Stefan) si i-am spus sa nu-l mai dea la nimeni,el la scris pe tabla pentru toata clasa,a sunat tot de pe telefonul lui pe mama lui Dragos si a injurat-o,Dragos nestiind ca e mama lui la telefon a injurat si el happy,acum toata vina a picat pe mine ca am dat numarul(si eu ma simt putin vinovat) si risc scaderea notei la purtare. Avand in vedere ca mama lui a anuntat diriginta,directoarea si pe mama mea este destul de grav. Problema este ca eu am dat doar numarul,nu am injurat si nu am sunat eu, am explicat problema la diriginta dar ea vrea sa dau declaratie...eu ma gandesc sa nu dau...
Intrebarea mea este:
Ce as putea sa fac?
sau
Daca totusi mi se scade nota la purtare sub 6, eu pe primul semestru am 10, risc sa raman repetent?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca nu e prea bine ce ai facut, nu are cum sa iti scada nota la purtare pentru asta.

| L1feDRAIN a răspuns:

Ai putea sa te abtii sa iei lucruri straine ca e vina ta ca i-ai luat telefonul si te-ai uitat in el.

Si nu ramai repetent fara griji.

| ZippiAndrei a răspuns:

Daca ti-o scade faci reclamatie la minister. E inacceptabila sitoatia. Tu nu ai facut nimic. Presupun ca esti cam in clasa a 6 a, deci colegul tau n-are ce cauta cu telefonul la scoala. Ce ti-am spus eu poti sa ii spui si tu dirigintei tale. Ce conducere a scolii de ****.