| ViViDfan a întrebat:

am si eu o problema.de 1 luna am un prieten. dar eu sunt o pers mai inchisa si nu-mi prea place sa vorbesc, si nici el nu este prea vorbaret.cand ne intalnim nu prea avem despre ce sa vorbim si ne simtim un pic cam aiurea.am inceput sa tin la el si nu as vrea sa ne despartim.ma poate ajuta cineva va rog! cam ce subiecte de discutie as putea sa deschid cu el.nu avem prea multe in comun. voi cum va comportati cu prietenii vostri.despre ce vorbiti?(stiu ca suna cam aiurea dar va rog sa ma ajutati).

2 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Pai noi vb despre orce doar ca spre deosebire de voi avem mai mt in comun... vorbiti si voi despre filme, muzicaa, sporturi, programe pentru pc, jocuri video, prieteni, gusturi orce happy

| alleee_3956 a răspuns:

Aceeasi problem am avut-o si eu doar ca eu m-am despartit de el pentru ca eu eram ca tine iar el in schimb era vorbaret. Gaseste orice subiect si incearca sa faci tu primul pas de a deschide un subiect dar nu lucruri sau intrebari care nu isi au rostul. incearca despre ce aveti voi in comun sau din copilariile voastre. succes!