| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de un baiat si nu stiu despre ce sa vorbesc cu el,imi puteti sa si mie niste sfaturi despre ca sa vorbim, suntem si in aceeasi clasa. Ma puteti ajuta cu niste subiecte de discutie va rog? Funda!:-)

Răspuns Câştigător
| gabriella12 a răspuns:

Buna. Pai trebuie sa cunosti o persoana ca sa ai despre ce discuta. Încearcă sa afli ce ii place si caută lucruri comune. Îl poti intreba despre o tema/o materie/o colega (îl intrebi daca a vazut-o si asa incepeti sa vorbiti laughing ). Ii poti spune părerea ta despre un profesor, de exemplu "Vai, ce severa este profesoara... Nu-i asa?". Astea au fost doar niste exemple. Pe parcursul discutiei subiectele vor veni de la sine. Asta înseamnă sa aveti "chimie" si sa nu va plictisiti unul in compania celuilalt. Bafta! happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asta este treaba baiatului, el trebuie sa cucereasca fata si sa-i arate cat este el de inteligent, nu invers!

| AndreeaIII a răspuns (pentru neutrino):

Am vrut doar a stiu ce a vorbesc cu el, nu sa il cuceresc...infine